Biodinaminė vegetoterapija yra vienas pagrindinių į procesą orientuoto biodinaminio darbo metodų. Ji remiasi kūno impulsais ir siunčiamomis žiniomis, leisdama atskleisti gilesnius psichodinaminius procesus.
5 modulis – tai įvadas į vegetoterapinį darbą. Jo metu nagrinėjame klausimą: „Kas yra procesas ir kaip suprantame psichodinaminį darbą?“
Analizuojame vidinių konfliktų kilmę ir tai, kaip kūnas juos išreiškia. Gilinamės į būdus, kaip terapiškai dirbti su šiais konfliktais, pasitelkiant vidinius impulsus, kurie dažnai pasireiškia fiziškai (psichosomatiškai) dar prieš juos suvokiant sąmoningai. Taip pat aptariame, kaip valdyti šiuos procesus taikant verbalinius ir į kūną orientuotus psichoterapinius metodus.
Modulio metu nagrinėjame biodinaminę neurozių teoriją, emocinį vasomotorinį ciklą, terapeuto poziciją, buvimo „čia ir dabar“ svarbą, distanciją biodinaminiame darbe bei saugančios gynybos principą. Taip pat susipažįstame su Reicho, Jungo, Rakneso ir Boyesen vegetoterapinėmis teorijomis.
Praktinio darbo metu analizuojame dalyvių individualius procesus, emocines istorijas, poreikius bei kasdieniame gyvenime pasitaikančias konfliktines situacijas. Išmokstame įvairių vegetoterapinių metodų ir įžanginio darbo su kūnu būdų, taikomų vegetoterapiniame užsiėmime.
Biodinaminėje kūno psichoterapijoje ir vegetoterapijoje visada dirbama su tuo, kas individui yra prieinamiausia. Tai gali būti pratimai ego stiprinimui, darbas su kūnu geresniam įžeminimui pasiekti, vidinių konfliktų sprendimas, darbas su simboliais ir vaizdiniais bei emocinės išraiškos integravimas.
Taip pat analizuojame, kaip konfliktai veikia santykius su kitais žmonėmis, kuo skiriasi savęs suvokimas nuo išorinio įvaizdžio ir kaip pakeisti neigiamus įsitikinimus, susiformavusius dėl skausmingų patirčių.
Kiekviename seminare teoriniai aspektai derinami su praktika – biodinaminiu darbu su kūnu ir masažu, siekiant geresnio medžiagos įsisavinimo, integracijos, savireguliacijos bei kūrybinio potencialo stiprinimo.