Skauda kūną – gydyk sielą

Kartais atsiranda dalykinė knyga, kurią skaityti lengva, nes autorius, o šiuo atveju autorė, sugeba suderinti žinias ir informacinę naudą su grožinei literatūrai būdingu įtraukiu lengvumu. Evelinos Nevardauskaitės Rudzikienės knyga „Skauda kūną – gydyk sielą” – būtent tokia. Tai įkvepiantis holistinės medicinos vadovas, kuris ne tik dalijasi gydytojo patirtimi, bet ir skatina skaitytojus giliau pažvelgti į savo sveikatą.

„Liga yra ženklas, kad turime sustoti, pažvelgti į savo gyvenimą ir priimti sprendimus, kurie mus gydo.“

gydytoja Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė

Temos ir pagrindiniai klausimai: 

 

  • Holistinis požiūris į gydymą: Knyga aptaria, kaip gydytojas gali tapti pacientų mokytoju ir įkvėpėju, o pacientų istorijos – svarbiausiais mokytojais. Autorė analizuoja fizinės sveikatos ir emocinės būsenos ryšius.
  • Psichosomatikos reikšmė: Daug dėmesio skiriama psichosomatikai – kaip emocijos ir psichologinės būsenos veikia fizinę sveikatą. Aptariamos situacijos, kai ligos gali būti „vidinio konflikto“ atspindys.
  • Individualus gydymas: Akcentuojama, kad kiekvienas pacientas yra unikalus – būtina gilintis į asmeninius veiksnius, mikrobiomą, stresą ir emocijas.
  • Gyvenimo etapas ir sveikata: Skyriuose kalbama apie vaikų, moterų, vyrų sveikatos problemas, amžiaus pokyčius ir ligų prevenciją skirtingais gyvenimo etapais.
  • Ligos prasmė ir simptomai: Ligos ir simptomai analizuojami ne tik kaip problemos, bet ir kaip ženklai, padedantys suvokti gilesnes gyvenimo ir sveikatos tiesas.

Ko tikėtis nusipirkus knygą?

 

  • Įkvepiančių istorijų: Knygoje pateikiamos gydytojos Evelinos patirtys su pacientais – nuo kasdieninių iššūkių iki sudėtingų psichologinių ir emocinių atvejų.
  • Naujo požiūrio į sveikatą: Skaitytojai bus skatinami pažvelgti į sveikatą kaip į kompleksinį reiškinį, kuriame dalyvauja fizinis kūnas, emocijos, stresas ir gyvenimo būdas.
  • Praktinių patarimų: Pavyzdžiui, kaip suvaldyti stresą, suvokti simptomų prasmę ar susitvarkyti su emocinėmis problemomis, kurios turi įtakos sveikatai.
  • Holistinės medicinos įžvalgų: Knyga pristato endobiogenikos principus – kaip kūnas gali pats save gydyti, jei suteikiamos tinkamos sąlygos ir išvengiama perteklinio vaistų naudojimo.

Kam skirta knyga?

 

  • Visiems, kas nori prisiimti daugiau atsakomybės už savo sveikatą ir savijautą.
  • Žmonėms, besidomintiems holistine medicina ir psichosomatika.
  • Pacientams, ieškantiems alternatyvaus požiūrio į ligas.
  • Tėvams, norintiems suprasti, kaip emocijos veikia vaikų sveikatą.
  • Meditacija ir streso valdymu besidomintiems asmenims.

Kokia praktinė nauda skaitytojui?

 

  • Didesnis sąmoningumas apie sveikatą: skaitytojas įgaus žinių, kaip kūno simptomai rodo giluminius emocinius ar gyvenimo būdo disbalansus.
  • Nauji sprendimai kasdienėms problemoms: pateikiamos įžvalgos ir metodai, kaip valdyti stresą, rūpintis vaikų sveikata, spręsti lėtines ligas.
  • Holistinis požiūris į gydymą: skaitytojas sužinos, kaip derinti tradicinę mediciną su holistiniais metodais – natūraliais preparatais, mityba ir psichologiniu darbu.
  • Įkvepiančios istorijos: autorė dalijasi savo gydymo praktikos pavyzdžiais, kurie padeda skaitytojams suprasti, kaip emocinė gerovė veikia fizinę sveikatą.

Kur įsigyti?

 

Knyga parduodama visuose Lietuvos knygynuose, leidyklos Alma Litera puslapyje bei kituose online interneto portaluose, kaip www.knygos.lt/lt/knygos/skauda-kuna–gydyk-siela/. Įsigijus knygą mūsų centre – nemaža tikimybė gauti autorės autografą ir asmeninę dedikaciją!

Turinys

 

1 skyrius: Mano istorija. Kaip tapau kitokia gydytoja. Autorė pasakoja savo kelią į holistinę mediciną, išsiskiriančią empatija, pastabumu ir giluminiu pacientų sveikatos bei emocinės būsenos supratimu.
2 skyrius: Pacientai – didžiausi mano mokytojai. Pavyzdys: Gydytoja dalijasi istorija apie mamą ir jos vaiką, kurie nuolat sirgo peršalimo ligomis. Ji atranda, kad problemos šaknys slypi ne tik fiziologijoje, bet ir emocijose – mamos baimė ir stresas persiduoda vaikui. Sprendimas buvo ne tik medikamentinis, bet ir emocinis – mažinti baimę, sukurti ramybės jausmą. Praktinis patarimas: Kartais užtenka „paglostyti emocijas“ – vaikui reikia dėmesio, ramybės, o ne vien vaistų.
3 skyrius: Pradėkime nuo tuščio lapo, arba Pirmas vizitas. Koks jis? Pirmojo vizito svarba ir kaip gydytojas gali sukurti ryšį su pacientu.
4 skyrius: Dėl ko man patinka endobiogenika ir jos principai. Endobiogenikos – holistinės medicinos krypties – principai ir jos privalumai.
5 skyrius: Ar gydytojas visada objektyvus? Diskusija apie gydytojų objektyvumą ir kaip asmeninės patirtys gali paveikti sprendimus.
6 skyrius: Diabetas – pažvelkime į ligą kitu kampu. Skyriuje aptariamas diabeto gydymas ir prevencija. Analizuojama, kaip stresas, mityba ir hormonų disbalansas prisideda prie ligos vystymosi. Pateikiami praktiniai patarimai, kaip keisti gyvenimo būdą.
7 skyrius: Vydūno išmintis gyva mūsų mintyse ir širdyse. Vydūno filosofijos apie sveikatą ir gyvenimą taikymas šiuolaikinėje medicinoje.
8 skyrius: Lytėjimas. Taip ir ne. Lytėjimo svarba sveikatai, kaip fizinis kontaktas veikia emocinę ir fizinę būklę.
9 skyrius: Pakalbėkime apie simptomus. Simptomai kaip kūno kalba – kaip juos interpretuoti ir suprasti jų reikšmę.
10 skyrius: Apie stresą, stresavimą ir distresą. Stresas įvardijamas kaip viena iš pagrindinių sveikatos problemų priežasčių. Aptariami mechanizmai, kaip kūnas reaguoja į stresą, ir pateikiami patarimai, kaip su juo kovoti. Pavyzdys: Autorė iliustruoja, kaip darbe kilusi įtampa gali virsti galvos skausmu, o šeimyninis konfliktas – spaudimu širdies srityje. Šie simptomai – ne tik problemos, bet ir kūno signalai apie būtinus pokyčius.
11 skyrius: Adaptacija. Kiek daug mūsų kūnas pakelia. Kūno gebėjimas prisitaikyti prie įvairių iššūkių ir kaip tai panaudoti sveikatai stiprinti.
12 skyrius: Imunitetas. Apie visiems žinomas tiesas kiek kitaip. Naujas požiūris į imuninę sistemą ir jos vaidmenį sveikatai palaikyti.
13 skyrius: Mikrobiomas – kiekvieno skirtingas ir ypatingas. Mikrobiomas apibūdinamas kaip „antrasis smegenys“. Akcentuojama, kaip maistas ir gyvenimo būdas veikia žarnyno bakterijų pusiausvyrą, o tai savo ruožtu daro įtaką bendrai sveikatai ir net psichikai.
14 skyrius: Mažųjų ligos. Užsikrėtė, peršalo ar mama tiesiog pavargo? Vaikų ligos, jų priežastys ir gydymo principai.
15 skyrius: Kas aktualu kiekvienai moteriai. Dažniausios moterų sveikatos problemos ir kaip su jomis susitvarkyti.
16 skyrius: Ką turi žinoti kiekvienas vyras. Vyriškos sveikatos problemos ir jų prevencija.
17 skyrius: Amžėjimo pavojai. Kiek tikri, kiek įkalbėti? Amžiaus poveikis sveikatai, mitai ir realybė apie senėjimo procesus.
18 skyrius: Ligos prasmė. Ligos analizuojamos ne kaip bausmės, o kaip pamokos ir galimybės suprasti giluminius kūno poreikius bei gyvenimo disbalansus.
19 skyrius: Psichosomatika – pilkasis mūsų problemų kardinolas. Psichosomatinės ligos – kaip emocijos ir psichologinė būsena sukelia fizinius simptomus (pvz., alergijas, virškinimo sutrikimus). Pavyzdys: Paciento alergija, atsiradusi dėl vaikystės traumų ir griežto tėvo auklėjimo. Gydytojas pasiūlo ne tik vaistus, bet ir emocinį gydymą – piešti, atkurti ryšį su savimi.
20 skyrius: Žmogus turi galią keisti prisiminimus. Prisiminimų svarba ir kaip jų keitimas gali paveikti emocinę bei fizinę sveikatą.
21 skyrius: Ko galėtume pasimokyti iš protėvių? Tradicinių gyvenimo būdo įžvalgų pritaikymas šiuolaikiniam sveikatos gerinimui.
22 skyrius: Baimės, nerimas, neryžtingumas. Kaip reaguoti ir veikti? Knyga baigiama praktiniais patarimais, kaip įveikti nerimą, baimes ir rasti jėgų pokyčiams. Autorius skatina ne ignoruoti emocijas, o jas priimti ir paversti stiprybe.

Interviu su autore

Laimonas Skrabutenas
laimonas@integratyviterapija.lt